AVUKAT HÜSEYİN BAKİ EKECİK | Avukat Tut

Arabulucu - Avukat

HÜSEYİN BAKİ EKECİK

Merkez Aksaray
Hakkında

Avukat Hüseyin Baki Ekecik ,  08/06/1973 Aksaray doğumludur.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.
1999 tarihinden itibaren fiilen 20 yıldır Aksaray Barosuna bağlı serbest avukat olarak görev yapmaktadır.
Aynı zamanda 2016 tarihinden itibaren Arabuluculuk Daire Başkanlığına bağlı genel anlamda Arabulucu ve İş Hukuku Uzman Arabulucu olarak görev yapmaktadır.
Aksaray Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulunmuştur.
Şirket Danışmanlığı, İş Hukuku, Tazminat ve Alacak Davaları, Taşınmaz Hukuku , İcra İflas Hukuku, Sigorta Hukuku, Medeni Hukuk  alanlarında faaliyet göstermekteyim.

Büro Avukatlık Meslek Etik İlkeri’ni gözeterek bağımsız, şeffaf, sır saklama yükümlülüğü, zıt menfaatleri savunma yasağı ve diğer ilkelerin bilinci ile hizmet vermektedir.
Hukuk büroları, her türlü hukuki çalışmayı yaparken diğer tüm özel kurum veya kamu kuruluşlarından bağımsız hareket etmek zorundadır. Mesleki faaliyetini icra eden avukatlara hiçbir kurum telkinde bulunamaz.
Şeffaflık ilkesi gereği avukat, yaptığı işin ana hatlarını müvekkiline anlatmalı ve müvekkilinin yapılacak işi anlamasını sağlamalıdır.
Gizlilik kimlik bilgilerinin yanı sıra, dava ile ilgili bilgileri de içerir. Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ve diğer yardımcı elemanlar, müvekkili tarafından kendilerine verilen her türlü evrakta yer alan kişisel veya davayla ilgili bilgiyi sır olarak saklamak zorundadır.
Hukuk bürosu, menfaatleri tamamen birbirine zıt kişilerin davasına bakamaz. Davasına baktığı kişilerden bazılarının menfaati birbiriyle çelişiyorsa, derhal birini tercih ederek diğer kişilerin avukatlığından istifa edilmesi gerekir.

Yorumlar